Tanie prezenty świąteczne dla firm

Aktualizacja: 11 wrz 2020


Święta to czas, gdy wymieniamy się z bliskimi i przyjaciółmi prezentami. Co ciekawe, tradycja ta coraz częściej przenoszona jest również na grunt biznesowy. Na porządku dziennym stały się gadżety i upominki świąteczne dla klientów i kontrahentów. Dlaczego warto zdecydować się na taki podarunek?


Gadżety dla kontrahentów.


Zdecydowanie najpowszechniejszą świąteczną praktyką jest wysyłanie do kontrahentów i partnerów biznesowych niewielkich upominków i podarunków świątecznych. Co jednak konkretnie osiąga się takim prezentem? Przede wszystkim podtrzymanie dobrych relacji i partnerstwa biznesowego. Dzięki takiemu niewielkiemu podarunkowi można bardzo skutecznie wzmocnić więzi, poprawić relacje, a także podziękować za dotychczasową wzorową współpracę.


Gadżety dla klientów.


O ile tanie prezenty świąteczne dla firm, to już powoli standard w relacjach pomiędzy przedsiębiorstwami, to jednak w dalszym ciągu gadżety i upominki świąteczne dla klientów należą do rzadkości. W końcu zdecydowanie mniej jest dużych firm, z którymi się współpracuje, niż pojedynczych klientów korzystających z usług naszej firmy.

Niemniej coraz częściej dobrą praktyką staje się dołączanie niewielkich świątecznych upominków do zamówień również i tym nawet najmniejszym klientom. Dzięki temu buduje się pozytywne relacje i więzi z klientami, co bardzo dobrze wpływa na wizerunek firmy i być może na wysokość przyszłych zamówień i obrotów.


Czym mogą być takie upominki?


Zupełnie osobnym tematem, jest to, co powinno być takim świątecznym upominkiem dla firmy i pojedynczych klientów. Nie może to być coś zbyt drogiego i wystawnego, ponieważ pociągałoby za sobą zbyt wysokie koszta. Nie może być również czymś zupełnie przypadkowym, ponieważ odebrane by to zostało w bardzo negatywny sposób. Dobrym przykładem tego, jak powinny być dobierane takie bożonarodzeniowe prezenty, są paczki świąteczne dla pracowników. Są one na ogół stosunkowo niedrogie dla firmy, lecz jednocześnie bardzo praktyczne i miłe dla pracowników. I tak też powinno się dobierać prezenty dla kontrahentów. Powinny to być oczywiście elementy ściśle związane ze świętami, lecz charakteryzujące się przynajmniej minimalną dozą praktyczności. Przykładowo mogą to być podkładki pod kubki ze świątecznym motywem, zawieszki na choinkę, które będą pięknie prezentowały się na drzewku, czy też nawet zestaw zapachowych świeczek, które rewelacyjnie wpiszą się w świąteczny nastrój.

Jak widać, możliwości jest bardzo wiele, co powoduje, że warto kultywować tę tradycję i również własną firmę zaopatrzyć w odpowiednie świąteczne prezenty.

17 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie