Koszulki funkcyjne do biegania z nadrukiem. Opinie.

Każdy sportowiec wie, jak duże znaczenie ma odzież, której używa w trakcie treningu. Szczególnie ważne jest to w przypadku treningów grupowych lub rozgrywek, kiedy to każdy uczestnik zobowiązany jest nosić koszulki z nadrukiem stanowiącym swoisty rodzaj identyfikacji zawodnika.Koszulki funkcyjne z nadrukiem Koszulki funkcyjne noszą nie tylko sportowcy, ale często także trenerzy i sędziowie. Powinny one być zaprojektowane w taki sposób, by nie krępować ruchów, a tym samym nie ograniczać pola manewru. Co więcej, nie powinny być także zbyt obszerne, ponieważ nadmiar materiału także ma niekorzystny wpływ na komfort ich użytkowania.


Koszulki do biegania z nadrukiem Garderoba przeznaczona do ćwiczeń, a zwłaszcza do biegania, powinna charakteryzować się także optymalną higroskopijnością, Oznacza to, że powinna zachowywać odpowiedni poziom wchłaniania wilgoci. Biegacze mają tendencję do obfitego pocenia się spowodowanego wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Z tego względu należy zadbać, by posiadali oni koszulki, które: - nie wchłaniają całości potu wydzielanego przez skórę, ponieważ bieg w przemoczonej koszulce ma negatywny wpływ na wydajność sportowca, - nie izolują skóry w taki sposób, by całość wydzielonego potu swobodnie spływała po ciele.


Koszulki oddychające z nadrukiem Bardzo ważne jest także to, by podczas treningu czy rozgrywek skóra sportowca mogła swobodnie oddychać. Zarówno w kwestii przepuszczalności powietrza, jak i higroskopijności największą rolę odgrywa materiał, z jego został wykonany dany element garderoby. Niestety, materiały wysokiej jakości nie należą do najtańszych; z tego powodu wielu biegaczy, piłkarzy czy koszykarzy jest zmuszona trenować w koszulkach, które nie do końca sprzyjają komfortowi podczas treningu. Co więcej, niska przepuszczalność powietrza sprzyja wzmożonej potliwości - jeśli więc koszulka nie tylko uniemożliwia skórze oddychanie, ale także wykazuje niską higroskopijność, niekoniecznie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu.


Zakup koszulek sportowych Zarówno koszulki funkcyjne, jak i zwykłe koszulki sportowe z nadrukiem najlepiej zamawiać bezpośrednio u producenta, po uprzednim zorientowaniu się w składzie materiału, z jakiego mają zostać wykonane. Należy pamiętać, iż niewskazana jest wysoka zawartość lycry i elastyny; co prawda koszulki wykonane z elastycznych materiałów są wygodne, nie gniotą się i ładnie prezentują się na ciele, ale podczas wzmożonego wysiłku niekoniecznie się sprawdzają. Lepiej zainwestować w koszulki, w skład których wchodzi głównie wysokiej jakości bawełna (z niewielką domieszką elastycznych włókien takich jak lycra).

Wygoda i komfort sprzyjają koncentracji i skupieniu. Dlatego właśnie sportowcy powinni zadać o odpowiednią garderobę. Koszulki, które w nieodpowiednim stopniu wchłaniają pot lub nie przepuszczają powietrza mogą znacznie obniżyć wydajność podczas treningu lub ważnych rozgrywek, a co za ty idzie - uniemożliwiają osiągnięcie wysokich wyników. Jaki z tego wniosek? Na stroju sportowym nie warto oszczędzać.


2 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie