Gadżety reklamowe z nadrukiem logo

Aktualizacja: 5 paź 2020Różnorodność gadżetów reklamowych.


Upominki dla klientów to naprawdę właściwa droga do budowania dobrych i długofalowych relacji z klientami. Każdy, nawet najdrobniejszy prezent otrzymany jako coś dodatkowego do zakupu towaru lub usługi zawsze będzie miło odebrany i pozostanie w pamięci klienta. Niektóre, naprawdę fajne upominki reklamowe są bardzo przydatnymi przedmiotami. Wachlarz możliwości jest duży i to co możemy podarował naszym klientom jako dodatek powinno być uzależnione od wartości jaką dany klient jest dla naszej firmy. Drobnym klientom, na których nie zarabiamy dużo, ale stanowią dla nas niewielkie, stałe źródło dochodu możemy wręczyć małe upominki takie jak długopisy czy notatniki. Dla bardziej wartościowych klientów można przeznaczyć droższe przedmioty, które jednocześnie są bardziej użyteczne takie jak pamięci USB, parasole, piersiówki itp.

Kolejną ciekawą kategoria są zabawki dla dzieci. To sprytna i niepozorna grupa gadżetów marketingowych, która pod płaszczem miłego upominku sprytnie koduje nasze logo w świadomości już od najmłodszych lat. Ciekawymi artykułami reklamowe mogą również być akcesoria biurowe. Magnetyczne ludziki, notatniki, stojaki na długopisy czy inne przedmioty tego typu, które są opatrzone naszym logotypem ściągają uwagę nie tylko osoby, która je otrzymała, ale również pozostałych osób, które wchodzą do jej biura. Te przedmioty bardzo często powodują, że na temat naszej firmy powstaje luźna, spontaniczna rozmowa pomiędzy osobami, które widziały logo.


Reklama dźwignią handlu.


To powiedzenie bardzo sprawdza się w pracy przedsiębiorców i na co dzień daje efekty w postaci kolejnych pozyskanych klientów. Niestety dzisiaj nie ma mowy o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa bez odpowiedniego podejścia do marketingu. Konkurencja na rynku jest bardzo duża w każdej branży i czasami nie ma możliwości nadrobienia strat oferując klasyczne rozwiązania typu lepsza jakość, niższa cena czy szerszy asortyment. Aby w ogóle dojść do tego etapu rozmowy handlowej trzeba najpierw klienta pozyskać, a przede wszystkim uświadomić o naszej egzystencji na rynku.
Sposoby na pozyskanie klientów.


Dobrym i stosunkowo tanim sposobem na przyciągniecie klientów są ulotki i plakaty. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku lokalnego zasięgu działania firmy. Niezastąpiony jest też, całkowicie bezpłatny, marketing szeptany, ale na to musimy sobie najpierw zapracować pozyskując klientów i budując z nimi dobre relacje. Zawsze, niezależnie od etapu rozwoju naszej działalności warto inwestować w materiały promocyjne dla firm.

Drobne upominki reklamowe, które pozornie wydają się błahostką naprawdę potrafią związać klienta z przedsiębiorstwem i spowodować, że wróci po kolejne towary czy usługi. Z pewnością odegrają one też kluczową rolę w rozkręceniu promocji za pomocą marketingu szeptanego, ponieważ loga na nich zawarte mogą być dobrą okazją do rozmowy pomiędzy klientem, a jego otoczeniem na temat naszej firmy. Niektóre rodzaje materiałów marketingowych zmieniają klienta w swoisty nośnik naszej reklamy w otoczeniu. Do nich należą części garderoby takie jak np. koszulki, plecaki czy parasole z naszym nadrukiem reklamowym. Gadżety marketingowe powodują, że klient czuje się wyróżniony z samego powodu otrzymania czegoś w prezencie i z pewnością opowie on o naszej działalności swoim znajomym w samych superlatywach.

3 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie